1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres Adwentu , czas radosnego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego i nadziei na Jego powtórne przyjście .Wyrazem naszego wspólnotowego przeżywania adwentu jest Msza św. roratnia odprawiana codziennie w dni powszednie o godz. 6.30 i o godz. 18.00 z udziałem dzieci i młodzieży. Mile widziane lampiony.
 2. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Okazja do spowiedzi jest codziennie od godz. 7.00 – 7.30 i 17.30 -18.00.
 3. Spotkanie kandydatów przygotowujących się do bierzmowania z grupy starszej 8 klasy w poniedziałek o godz. 16.30 w salce na plebanii.
 4. W czwartek o godz. 16.40 spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Paradyża w salce na plebanii.
 5. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Rocznica ustanowienia sanktuarium w Otyniu. Msze św. 6.30, 7.30, 9.00 i 18.00. Nie obowiązuje post.
 6. Za tydzień w poniedziałek 11.12. spotkanie z katechetami pracującymi w szkołach na terenie parafii po Mszy św. wieczornej.
 7. W ramach przygotowania przedchrzcielnego zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych na spotkanie w piątek o godz. 18.45 do salki na plebanii.
 8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Mszę św. w sobotę 09.12. na godz. 18.00 w int. Ojczyzny ,Kościoła w Polsce, aby przestrzegane było Prawo Boże i szanowane każde ludzkie życie.
 9. Przygotowanie dorosłych do bierzmowania rozpocznie w naszej parafii w piątek 15 grudnia o godz. 19.00 w salce domu parafialnego. Terminarz kolejnych spotkań podamy na pierwszym spotkaniu.
 10. Apostolat Trzeźwości zaprasza za tydzień w niedzielę na Mszę św. z modlitwą o trzeźwość i abstynencję o godz. 11.00 do kaplicy MBRokitniańskiej.
 11. Rekolekcje adwentowe przeżywać będziemy od trzeciej niedzieli adwentu.
 12. Można już nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas wyrażające naszą solidarności z najbardziej potrzebującymi troski i ciepła czyli dziećmi. Proszą o przygotowanie 10 zł za małą świecę, 20 zł za dużą i 10 zł za komplet opłatków. Zwracamy się z gorącą prośbą. aby do 20 grudnia do zakrystii Kościoła przynosić artykuły spożywcze z dłuższym terminem przydatności do spożycia ,z których najuboższe rodziny przygotują świąteczny posiłek. To ważny dar serca , dzięki któremu życie wielu osób staje się mniej przykre i uciążliwe. W zakrystii można pobrać torby charytatywne i przygotować swój dar. W tym roku proponujemy nabyć wieńce adwentowe(40zł) by w rodzinie stworzyć modlitewny klimat oczekiwania na przyjście Pana a przy okazji wesprzeć finansowo hospicjum na Zaciszu.
 13. Planuje odwiedziny rodzin naszej parafii czyli kolędę. W tym roku również na zaproszenie. Na stoliku wydrukowane są zaproszenia do wypełnienia. Prosimy zabrać ze sobą egzemplarz, wypełnić i wrzucić do puszki w prezbiterium w terminie od dzisiaj do świąt Bożego Narodzenia. Po zebraniu wszystkich zaproszeń podamy dzień i ulicę odwiedzin duszpasterskich.
 14. Dziś nowy numer tygodników „Niedziela” „Gość Niedzielny” .
 15. Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę na potrzeby parafii .W II Niedzielę Adwentu, za tydzień po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.

stat4u