1. Trwa okres Adwentu , czas radosnego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wyrazem naszego wspólnotowego przeżywania adwentu jest Msza św. roratnia odprawiana codziennie w dni powszednie o godz. 6.30 i o godz. 18.00 także z udziałem dzieci i młodzieży.
 2. Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej.
 3. Bp Paweł Socha emerytowany biskup pomocniczy nasze diecezji obchodzi w tym roku 50 rocznicę święceń biskupich oraz 65 rocznicę święceń kapłańskich. Z okazji tych wyjątkowych rocznic Dostojny Jubilat będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. sprawowanej we wtorek 26.12 br. o godz. 12.00 w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Zapraszamy wszystkich do modlitwy w in. zasłużonego Pasterza.
 4. Zapraszamy członków Koła Biblijnego po Mszy św. wieczornej na spotkanie w czwartek w salce na plebanii.
 5. Przygotowanie dorosłych do bierzmowania rozpocznie w naszej parafii w piątek 15 grudnia o godz. 19.00 w salce domu parafialnego. Terminarz kolejnych spotkań podamy na pierwszym spotkaniu.
 6. Spotkanie kandydatów przygotowujących się do bierzmowania z grupy młodszej w sobotę o godz. 11.00 w sali na pod kościołem.
 7. W przyszłą niedzielę 17 grudnia o godz. 18.30 w parafii pw. Miłosierdzia Bożego Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
 8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, zgłoszonych w zakrystii w sobotę 16.12. od godz. 8.30. Prosimy zgłaszać w zakrystii.
 9. Rekolekcje       adwentowe przeżywać będziemy od przyszłej niedzieli do wtorku włącznie.
 10. Planuje odwiedziny rodzin naszej parafii czyli kolędę. Na stoliku wydrukowane są zaproszenia do wypełnienia. Prosimy zabrać ze sobą egzemplarz, wypełnić i wrzucić do puszki w prezbiterium w terminie od dzisiaj do świąt Bożego Narodzenia. Po zebraniu wszystkich zaproszeń podamy dzień i ulicę odwiedzin duszpasterskich.
 11. Można już nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas wyrażające naszą solidarności z najbardziej potrzebującymi.. Prosimy o przygotowanie 10 zł za małą świecę, 20 zł za dużą i 10 zł za komplet opłatków. Zwracamy się z gorącą prośbą. aby do 20 grudnia do zakrystii Kościoła przynosić artykuły spożywcze z dłuższym terminem przydatności do spożycia ,z których najuboższe rodziny przygotują świąteczny posiłek. To ważny dar serca. W zakrystii można pobrać torby charytatywne i przygotować swój dar. W tym roku proponujemy nabyć wieńce adwentowe(40zł) by w rodzinie stworzyć modlitewny klimat oczekiwania na przyjście Pana a przy okazji wesprzeć finansowo hospicjum na Zaciszu.
 12. Dziś nowy numer tygodników „Niedziela ” i „Gość niedzielny ”. Nowy numer "Niedzieli" jest wyposażony w dodatek nowego kwartalnika historycznego z artykułami o przeżywaniu świąt Bożego Narodzenia w historii naszej Ojczyzny. Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest nowy numer kwartalnika Historii Kościoła.
 13. Dzisiaj obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła””. Po Każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek.
 14. W przyszłą niedzielę ofiary przeznaczone będą na potrzeby Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

stat4u