1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres Adwentu , czas radosnego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego i nadziei na Jego powtórne przyjście .Wyrazem naszego wspólnotowego przeżywania adwentu jest Msza św. roratnia odprawiana codziennie w dni powszednie o godz. 6.15 i o godz. 18.00 także z udziałem dzieci i młodzieży z wyjątkiem niedziel i uroczystości.
  2. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź z racji I-piątku w piątek od godz. 6.30 – 8.00 i od 17.00 – 18.00.Trzeba już pomyśleć o spowiedzi świątecznej, by nie zostawiać na ostatnią chwilę. Okazja jest codziennie od godz. 7.00 – 7.30 i 17.30 -18.00
  3. Rekolekcji adwentowych nie będzie ale zachęcamy do zainteresowania się ogólnopolskim projektem rekolekcji oddania życia Matce Bożej "Oddanie 33", które będą trwać w dniach 29 listopada 2020 r. - 1 stycznia 2021 r. Szczegóły w załączniku i na stronie: oddanie33.pl i w tygodniku „Niedziela” na płycie CD a dla dzieci „Małym Gościu Niedzielnym” też na płycie CD.
  4. Można już nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas wyrażające naszą solidarności z najbardziej potrzebującymi troski i ciepła czyli dziećmi. By ułatwić nabycie świecy i opłatka, przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas oczekują przy bocznych drzwiach wejściowych. Proszą o przygotowanie 6 zł za małą świecę i 15 zł za dużą i 5 zł za komplet opłatków. Z uwagi na trudną sytuację epidemiczną w kraju, członkowie Parafialnego Zespołu Caritas nie będą prowadzić zbiórki żywności w sklepach. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą. aby do 20 grudnia 2020r. do zakrystii Kościoła przynosić artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe do przechowywania, z których najuboższe rodziny przygotują świąteczne posiłki. Produkty zebrane trafią do osób starszych, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, chorych, bezrobotnych .To ważny dar serca , dzięki któremu życie wielu osób staje się mniej przykre i uciążliwe.
  5. Dziś nowy numer tygodników „Niedziela” „Gość niedzielny” i „Mały Gość niedzielny.
  6. W przyszłą niedzielę dzień modlitwy za kościół na wschodzie. Przy wyjściu z kościoła można będzie też złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na i organizujące się kościoły.

stat4u