DUSZPASTERZE

Ks. Proboszcz kan. Andrzej Ignatowicz – ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Święcenia kapłańskie przyjął 08 maja 1977 r. z rąk bpa Wilhelma Pluty. Po święceniach prezbiteratu pracował jako wikariusz w Zawadzie (1977-1978), następnie w Żaganiu (1978-1982) i w Przemkowie (1982-1985). Następnie był proboszczem w Kijach Sulechowskich (1985-1988), później w Pszczewie (1988-1997). Studiował historię sztuki na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, kontynuował studia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, uzyskując dyplom w 1997 r. Od 20 sierpnia 1997 r. jest proboszczem naszej parafii.

Ks. Proboszcz jest opiekunem następujących grup parafialnych: Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, Parafialny Zespół Caritas, Chór Parafialny, Stowarzyszenie „Pro Cultura et Musica” im. Edyty Stein.

Ks. Aleksander Ryl – ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu i przyjął święcenia kapłańskie 26 maja 2012 r. Po święceniach pracował w Tuplicach. Od 24 sierpnia 2015 r. jest wikariuszem naszej parafii.

Ks. Aleksander jest opiekunem następujących grup parafialnych: Wspólnota Żywego Różańca, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Wspólnota „Wiara i Światło”; Wspólnota Mężczyzn i Krąg Domowego Kościoła. Jest także prefektem w Zespole Szkół Katolickich w Zielonej Górze oraz przygotowuje dzieci do przyjęcia Pierwszej Komunii Św.

Ks. Paweł Ciborowski-Kozłowski – urodził się w 1993 roku w Żarach. Jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach i Zespołu Szkół Budowlanych w Żarach. W 2019 r. ukończył studia filozoficzno-teologiczne na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, uzyskując stopień magistra teologii. Pracę magisterską napisał z historii Kościoła. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Święcenia diakonatu przyjął 15 maja 2021 r. w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Gościkowie-Paradyżu z rąk bp. Stefana Regmunta. 28 maja 2022 r. w katedrze gorzowskiej z rąk bp. Tadeusza Lityńskiego przyjął święcenia prezbiteratu. Od 22 czerwca 2022 r. jest wikariuszem naszej parafii.

Ks. Paweł jest opiekunem następujących grup parafialnych: Ruch Światło-Życie – Oaza Młodzieżowa i Oaza Dzieci Bożych, Służba Liturgiczna Ołtarza, Wspólnota Przyjaciół Paradyża. Odpowiada za profil naszej parafii na Facebooku. Jest przewodnikiem Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę i Pieszej Pielgrzymki Powołaniowej do Rokitna. Jest katechetą w Zespole Szkół Ekologicznych w Zielonej Górze.

Ks. Eugeniusz Stelmach – ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu i przyjął święcenia kapłańskie 17 maja 1981 r. Po święceniach był wikariuszem w parafiach w Zielonej Górze i Sulęcinie oraz proboszczem w Przemkowie.
Od sierpnia 2010 roku jest rezydentem naszej parafii.

Ks. Eugeniusz jest opiekunem następujących grup parafialnych: Wspólnota dla Intronizacji NSPJ, Apostolstwo Trzeźwości i Krąg Domowego Kościoła.

Ks. Rafał Witkowski – ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Po święceniach prezbiteratu w 2018 r. był wikariuszem w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie. W latach 2019-2022 odbył studia z prawa kanonicznego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 2022 roku jest rezydentem naszej parafii, pełniąc funkcje redaktora odpowiedzialnego „Aspektów” – „Niedzieli Zielonogórsko-Gorzowskiej” oraz audytora Sądu Kościelnego w Gorzowie Wielkopolskim.

Ks. Rafał jest opiekunem następujących grup parafialnych: Koło Biblijne, Wspólnota Odnowa w Duchu Świętym.

 

stat4u