1. Trwa Adwent , czas radosnego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego . Wyrazem naszego wspólnotowego przeżywania adwentu jest Msza św. roratnia odprawiana codziennie w dni powszednie o godz. 6.15 i o godz. 18.00 także z udziałem dzieci i młodzieży.
  2. Dzisiaj dzień solidarności z kapłanami – seniorami.
  3. Przygotowując się do uroczystości Narodzenia Pańskiego, pamiętajmy o sakramencie pojednania.
  4. W przyszłą niedzielę 20.12 o godz. 15.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z klas III, którzy zgłosili swoje dzieci na przygotowanie do I Komunii świętej w naszej parafii i dostarczyli wymagane deklaracje. Z uwagi na obowiązujące ograniczenia prosimy, aby każde dziecko reprezentował jeden rodzic lub opiekun prawny.
  5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, zgłoszonych w zakrystii w sobotę 19.12. od godz. 8.30.
  6. Można już nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas wyrażające naszą solidarności z najbardziej potrzebującymi troski i ciepła czyli dziećmi. By ułatwić nabycie świecy i opłatka, przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas oczekują przy bocznych drzwiach wejściowych. Proszą o przygotowanie 6 zł za małą świecę i 15 zł za dużą i 5 zł za komplet opłatków. Z uwagi na trudną sytuację epidemiczną w kraju, członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zwracają się z gorącą prośbą. aby do 20 grudnia 2020r. do zakrystii Kościoła przynosić artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia. Produkty zebrane trafią do osób starszych, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, chorych, bezrobotnych .To ważny dar serca. W zakrystii można też nabyć torbę charytatywną do napełnienia produktami.
  1. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej organizuje Akcję #PaczkaDlaSamotnegoSeniora. Jej celem jest przygotowanie i dystrybucja paczek świątecznych dla samotnych seniorów z terenu miasta Zielonej Góry. Prosimy aby seniorzy, którzy są samotni zgłaszali się do nas w dniach od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00 do 15:00 pod numery telefonu - Zielona Góra – 600 990 394. Zgłoszeni do 16 grudnia. Prosimy również sąsiadów, wszystkich którzy mają wiedzę o takich osobach, aby przekazali informację i zgłosili seniora do naszych placówek
  2. W naszym sklepiku można kupić kalendarze, kartki świąteczne, rozważania do Ewangelii na każdy dzień – zapraszamy
  3. Dziś nowy numer tygodników „Niedziela” „Gość niedzielny”.

stat4u