1. Trwa Adwent do 24 grudnia . Wyrazem naszego wspólnotowego przeżywania adwentu jest Msza św. roratnia odprawiana do środy włącznie o godz. 6.15 i o godz. 18.00 także z udziałem dzieci i młodzieży a w czwartek tylko rano.
  2. Przygotowując się do uroczystości Narodzenia Pańskiego, pamiętajmy o sakramencie pojednania. W poniedziałek, wtorek i środę spowiedź św. od 6.15 -8.00 oraz od godz. 17.00 – 18.00
  3. 08 grudnia upłynęło 150 lat, od kiedy Dekretem „Quemadmodum Deus” Błogosławiony Papież Pius IX, poruszony ciężką i bolesną goryczą czasów, w których znajdował się Kościół prześladowany przez wrogów, ogłosił Świętego Józefa Patronem Kościoła Katolickiego.Celem utrwalenia ufności całego Kościoła w szczególny patronat Opiekuna Jezusa, Jego Świątobliwość Papież Franciszek postanowił, że od dnia 08.12.2020 aż do dnia 8 grudnia 2021, dnia rocznicy ogłoszenia owego Dekretu oraz dnia poświęconego Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej i Oblubienicy najczystszego Józefa, będzie obchodzony specjalny Rok Świętego Józefa, w którym wszyscy wierni będą mogli na jego wzór wzmacniać codziennie własne życie wiary, w pełni realizując wolę Bożą.
  1. W czwartek wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Obchody tej uroczystości rozpoczynamy wieczerzą wigilijną, której najważniejszym elementem jest odczytanie fragmentu Ewangelii opisującego Boże Narodzenie, wspólna modlitwa i dzielenie się opłatkiem czyli dzielenie się miłością i pokojem. W wigilię zachęcamy do wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia .
  2. Msza św. Pasterska zostanie odprawiona o godz. 22.00 i o godz. 24.00 w int. parafian i mieszkańców parafii. Ofiara złożona w czasie pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki. Jest to dzień Imienin Księdza Biskupa Adama Dyczkowskiego Seniora. Pamiętajmy w modlitwie i o życzeniach.
  3. W piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego jak i w sobotę, drugi dzień świąt Msze św. odprawione będą o godz. 6.30. 8.30, 10.00, 12.00 14.00 i 19.00.
  4. W drugi dzień świąt św. Szczepana dzień solidarność z Uniwersytetami Katolickimi.
  5. W niedzielę 27.12. święto Świętej Rodziny, patronalne Rodzin Katolickich. Na każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków.
  6. W poniedziałek świeto św. Młodzianków Męczenników.
  7. Dziś nowy numer tygodników „Niedziela” „Gość niedzielny”. W naszym sklepiku można kupić kalendarze, kartki świąteczne, rozważania do Ewangelii na każdy dzień – zapraszamy
  8. Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę i wszystkim wpłacającym na konto parafialne. Bóg zapłać za obfitość darów złożonych w zakrystii dla osób starszych, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, chorych, bezrobotnych. Bóg zapłać za pomoc w dystrybucji opłatków i świeć. To prawdziwe dary serca.

stat4u