1. Trwa miesiąc sierpień. Czas łaski i abstynencji.
  2. 11 sierpnia o godz. 21.45 na parkingu przy kościele zbiórka wszystkich pielgrzymów udających się autokarem na Jasną Górę. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Proszę niezdecydowanych o zgłoszenia w zakrystii albo w punkcie sprzedaży prasy
  3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół, kwiatów i owoców ziemi a ofiara złożona w tym dniu przeznaczona jest dla ubogich wspólnot parafialnych jako pomoc w remontach kościołów.
  4. W Rokitnie Uroczystości Odpustowe MB Wniebowziętej, Głównej Patronki Diecezji i Uroczystości Dożynkowe. Suma pontyfikalna z poświęceniem wieńców żniwnych i chleba o godz. 12.00.
  5. Z okazji 101 (sto pierwszej) rocznicy Bitwy Warszawskiej (tzw. „Cudu nad Wisłą”) zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych i legionowych. Koncert obędzie się w przeddzień święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 14 sierpnia tj. w sobotę o godz. 19.00 na placu przed kościołem Ducha Św. w Zielonej Górze (przed pomnikiem Jana Pawła II). Zapraszamy do świętowania i wspólnego śpiewania.
  6. W nasze wspólnocie serdecznie witamy ks. prałata Grzegorza Grzybka, pierwszego proboszcza nasze parafii, który na czas remontu Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze, zamieszka na plebanii i będzie posługiwał w naszej parafii. Życzymy Światła i Mocy Ducha Świętego oraz łaski zdrowia.
  7. Przypominamy, że w czasie wakacji kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki i piątki od godz. 8.30 –10.00 i od 16.00 – 17.00
  8. Spowiedź św. codziennie od godz. 7.00 – 7.30 i od 17.30 – 18.00
  9. Dziś nowy numer tygodniki „ Niedziela”, „ Gość Niedzielny”.
  10. Serdeczne Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.
  11. Życzymy, aby czas wakacyjnego wypoczynku obfitował wszelkie dobro i pragniemy przypomnieć o trosce rodziców i opiekunów, by dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku mogła korzystać z niedzielnej Mszy św. Pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny.

stat4u