1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres Adwentu , czas radosnego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego i nadziei na Jego powtórne przyjście .Wyrazem naszego wspólnotowego przeżywania adwentu jest Msza św. roratnia odprawiana codziennie w dni powszednie o godz. 6.00 i o godz. 18.00 z udziałem dzieci i młodzieży. Mile widziane lampiony.
 2. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź z racji I-piątku w piątek od godz. 6.30 – 8.00 i od 17.00 – 18.00. Okazja do spowiedzi jest codziennie od godz. 7.00 – 7.30 i 17.30 -18.00. odwiedziny chorych w sobotę od 8.30.
 3. W czwartek 1 grudnia o godz. 16.30 spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Paradyża w salce na plebanii.
 4. W sobotę 3 grudnia o godz. 19.00 w kapl. MBRokitniańskiej zostanie odprawiona Msza św. w języku łacińskim. Zapraszamy.
 5. Spotkanie kandydatów przygotowujących się do bierzmowania z grupy młodszej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00.
 6. Za tydzień(poniedziałek) spotkanie z katechetami pracującymi w szkołach na terenie parafii po Mszy św. wieczornej.
 7. W ramach przygotowania przedchrzcielnego zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych na spotkanie w piątek o godz. 18.45 do salki na plebanii.
 8. Rekolekcji adwentowe przeżywać będziemy od 11.12. – 13.12. włącznie
 9. Można już nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas wyrażające naszą solidarności z najbardziej potrzebującymi troski i ciepła czyli dziećmi. Proszą o przygotowanie 10 zł za małą świecę, 20 zł za dużą i 10 zł za komplet opłatków. Zwracamy się z gorącą prośbą. aby do 20 grudnia do zakrystii Kościoła przynosić artykuły spożywcze z dłuższym terminem przydatności do spożycia ,z których najuboższe rodziny przygotują świąteczny posiłek. To ważny dar serca , dzięki któremu życie wielu osób staje się mniej przykre i uciążliwe. W zakrystii można pobrać torby charytatywne i przygotować swój dar.
 10. Planuje odwiedziny rodzin naszej parafii czyli kolędę. W tym roku również na zaproszenie. Na stoliku wydrukowane są zaproszenia do wypełnienia. Prosimy zabrać ze sobą egzemplarz, wypełnić i wrzucić do puszki w prezbiterium w terminie od dzisiaj do świąt Bożego Narodzenia. Po zebraniu wszystkich zaproszeń podamy dzień i ulicę odwiedzin duszpasterskich.
 11. Dziś nowy numer tygodników „Niedziela” „Gość niedzielny” . W nowym numerze "Niedzieli" warto przeczytać rozmowę z szafarzem posługującym w naszej parafii, a zarazem profesorem filozofii p. Piotrem. Do "Gościa Niedzielnego" jest dołączony kalendarz ze świętymi na nowy rok.
 12. Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę na potrzeby parafii .W II Niedzielę Adwentu, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Po Każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek. 14 grudnia o godz. 19.00 w naszym kościele wystąpi z kolędami Narodowa Kapela Bandurzystów a Ukrainy. W maju br. mieliśmy już okazję gościć w naszej parafii.

stat4u