1. Trwa okres Adwentu , czas radosnego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wyrazem naszego wspólnotowego przeżywania adwentu jest Msza św. roratnia odprawiana codziennie w dni powszednie o godz. 6.30 i o godz. 18.00 także z udziałem dzieci i młodzieży.
 2. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 14.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej, po Mszy św. o godz. 14.00 Adoracja prowadzona przez grupy parafialne: 15.00-16.00 – Odnowa w Duchu Świętym (Koronka do Miłosierdzia Bożego), 16.00-17.00 –Przyjaciele Paradyża, 17.00 – 18.00 - Żywy Różaniec , 18.00-18.50 – Koło Przyjaciół Radia Maryja
 3. W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Rocznica ustanowienia sanktuarium w Otyniu. Msze św. 6.15, 7.30, 9.00 i 18.00
 4. W ramach przygotowania przed chrzcielnego zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych na spotkanie w piątek o godz. 18.45 do salki na plebanii.
 5. Zapraszamy członków Koła Biblijnego na Mszę św. w ich intencji 8 grudnia o 18.00, a później na spotkanie w salce na plebanii. Mogą się dołączyć nowe osoby, które chcą posłuchać ciekawostek o Piśmie Świętym.
 6. Spotkanie wszystkich ministrantów ich rodziców w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00 w kościele. Omawiane będą bardzo ważne sprawy organizacyjne.
 7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, zgłoszonych w zakrystii w sobotę 17.12. od godz. 8.30. Prosimy zgłaszać w zakrystii.
 8. Rekolekcje adwentowe przeżywać będziemy od przyszłej niedzieli do wtorku włącznie.
 9. Planuje odwiedziny rodzin naszej parafii czyli kolędę. W tym roku również na zaproszenie. Na stoliku wydrukowane są zaproszenia do wypełnienia. Prosimy zabrać ze sobą egzemplarz, wypełnić i wrzucić do puszki w prezbiterium w terminie od dzisiaj do świąt Bożego Narodzenia. Po zebraniu wszystkich zaproszeń podamy dzień i ulicę odwiedzin duszpasterskich.
 10. Można już nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas wyrażające naszą solidarności z najbardziej potrzebującymi.. Prosimy o przygotowanie 10 zł za małą świecę, 20 zł za dużą i 10 zł za komplet opłatków. Zwracamy się z gorącą prośbą. aby do 20 grudnia do zakrystii Kościoła przynosić artykuły spożywcze z dłuższym terminem przydatności do spożycia ,z których najuboższe rodziny przygotują świąteczny posiłek. To ważny dar serca. W zakrystii można pobrać torby charytatywne i przygotować swój dar.
 11. Dziś nowy numer tygodników „Niedziela ” i „Gość niedzielny ”. Nowy numer "Niedzieli" jest bardzo bogaty, oprócz ciekawych artykułów są trzy dodatki: kolorowanka bożonarodzeniowa dla dzieci, pismo "Bliżej życia z wiarą" oraz skoroszyt o obrzędach i zwyczajach adwentowych. Praca katolicka jest też dostępna w zakrystii. Zapraszamy.
 12. Dzisiaj obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Po Każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek.
 13. W przyszłą niedzielę ofiary przeznaczone będą na potrzeby Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

stat4u