1. Trwa Adwent , czas radosnego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego . Wyrazem naszego wspólnotowego przeżywania adwentu jest Msza św. roratnia odprawiana codziennie w dni powszednie o godz. 6.30 i o godz. 18.00 także z udziałem dzieci i młodzieży. W związku z rekolekcjami roraty z kazaniem dla dzieci od środy.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy trzydniowe rekolekcje adwentowe. Witamy serdecznie naszego rekolekcjonistę ks. Kamila Obałę. Życzymy szczególnej asystencji Ducha Świętego w tak ważnej misji adwentowej. Msze św. z nauką rekolekcyjną odprawiane będą w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 i 18.00. We wtorek dla uczestniczących w rekolekcjach spowiedź św. od 8.30 do 9.30 i od 17.00 do 18.00.
  3. Spotkanie kandydatów przygotowujących się do bierzmowania z grupy starszej i młodszej odbędzie się za tydzień w sobotę 17.12 o godz. 14.30 w kościele. Obecność obowiązkowa.
  4. Za tydzień 18.12. w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 14.00 ks. Paweł udzieli uroczystego błogosławieństwa naszym nowym ministrantom.
  5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, zgłoszonych w zakrystii w sobotę 17.12. od godz. 8.30.
  6. Można już nabyć poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas wyrażające naszą solidarności z najbardziej potrzebującymi.. Prosimy o przygotowanie 10 zł za małą świecę, 20 zł za dużą i 10 zł za komplet opłatków. Zwracamy się z gorącą prośbą. aby do 20 grudnia do zakrystii Kościoła przynosić artykuły spożywcze z dłuższym terminem przydatności do spożycia, z których najuboższe rodziny przygotują świąteczny posiłek. To ważny dar serca. W zakrystii można pobrać torby charytatywne i przygotować swój dar
  7. Dzisiaj dzień solidarności z kapłanami – seniorami.
  8. W środę 14 grudnia o godz. 19.00 w naszym kościele wystąpi z kolędami Narodowa Kapela Bandurzystów a Ukrainy. W maju br. mieliśmy już okazję gościć w naszej parafii. Zapraszamy.
  9. Planuje odwiedziny rodzin naszej parafii czyli kolędę. Na stoliku wydrukowane są zaproszenia do wypełnienia. Prosimy zabrać ze sobą egzemplarz, wypełnić i wrzucić do puszki w prezbiterium w terminie od dzisiaj do świąt Bożego Narodzenia. Po zebraniu wszystkich zaproszeń podamy dzień i ulicę odwiedzin duszpasterskich.
  10. Dziś nowy numer tygodników „Niedziela” „Gość niedzielny”.
  11. Bóg zapłać za modlitwę i złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę na Dom Księży Emerytów.

stat4u