1. Trwa Adwent do 24 grudnia . Wyrazem naszego wspólnotowego przeżywania adwentu jest Msza św. roratnia odprawiana o godz. 6.30 i o godz. 18.00 także z udziałem dzieci i młodzieży a w sobotę tylko rano.
 2. Przygotowując się do uroczystości Narodzenia Pańskiego, pamiętajmy o sakramencie pojednania. W poniedziałek, wtorek , środę i czwartek i piątek spowiedź św. od 6.30 -7.30 oraz od godz. 17.00 – 18.00.
 3. Zapraszamy na spotkanie koła biblijnego w czwartek po Mszy św. w salce parafialnej.
 4. W sobotę wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Obchody tej uroczystości rozpoczynamy wieczerzą wigilijną, której najważniejszym elementem jest odczytanie fragmentu Ewangelii opisującego Boże Narodzenie, wspólna modlitwa i dzielenie się opłatkiem czyli dzielenie się miłością i pokojem. W wigilię zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia .
 5. Msza św. Pasterska w wigilię odprawiona zostanie o godz. 22.00 i o godz. 24.00 w int. parafian i mieszkańców parafii. Ofiara złożona w czasie pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki.
 6. W niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego . Msze św. odprawione będą o godz. 6.30. 8.30, 10.00, 12.00 14.00 i 19.00.
 7. W drugi dzień świąt św. Szczepana Pierwszego męczennika. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na KUL i IFT. We wtorek święto św. Jana Ewangelisty, w środę święto św. Młodzianków Męczenników. Trwa oktawa Bożego Narodzenia.
 8. W piątek święto Świętej Rodziny, patronalne Rodzin Katolickich. W czasie Mszy św. o godz. 6.30, 7.30 i 18.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo małżonków. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego w intencji całej naszej wspólnoty z prośbą o dary Pokoju i Miłości.
 10. Dziś nowy numer tygodników „Niedziela” „Gość niedzielny” . Do nowego numeru "Niedzieli" jest dołączony obrzęd wieczerzy wigilijnej i śpiewnik kolęd. Warto przeczytać artykuł o sztuce stawiania granic w wychowaniu dzieci. Natomiast w "Gościu Niedzielnym" o tym, co przy wigilijnym stole powiedzieć tym, którzy właśnie stracili kogoś bliskiego. Prasa dostępna również w zakrystii. Zapraszamy!
 11. Bóg zapłać za złożoną w dniu dzisiejszym ofiarę i wszystkim wpłacającym na konto parafialne. Bóg zapłać za obfitość darów złożonych w zakrystii dla osób w potrzebie (130 paczek). Bóg zapłać za pomoc w dystrybucji opłatków i świeć. To prawdziwe dary serca.
 12. Planuje odwiedziny rodzin naszej parafii czyli kolędę. Na stoliku wydrukowane są zaproszenia do wypełnienia. Prosimy zabrać ze sobą egzemplarz, wypełnić i wrzucić do puszki w prezbiterium w terminie od dzisiaj do piątku. Po zebraniu wszystkich zaproszeń podamy dzień i ulicę odwiedzin duszpasterskich.

stat4u