Obóz stypendystów-studentów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

w Zielonej Górze

 

„Trwajcie we Mnie”

 

5 – 11 lipca 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

[2 lipca]

            W dniach od 5 do 11 lipca br. w Zielonej Górze odbędzie się obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Do naszego miasta przybędzie około 500 studentów i wolontariuszy z całej Polski.

            Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny. Co roku Fundacja otacza opieką finansową i duchową blisko dwóch tysięcy młodych ludzi, uczniów szkół podstawowych (7 i 8 klasa), średnich i studentów z całej Polski. Stypendyści to zdolni, ale niezamożni młodzi ludzie wywodzący się z małych miejscowości, którzy dzięki wsparciu Fundacji mogą rozwijać swoje talenty oraz realizować naukowe pasje. Otrzymują oni także formację w duchu nauczania św. Jana Pawła II.

Fundacja upamiętniając pontyfikat św. Jana Pawła II promuje nauczanie Papieża Polaka wspierając działania w zakresie edukacji i kultury chrześcijańskich. Koordynacje ogólnopolskie obchody Dnia Papieskiego. Coroczne wydarzenie jest okazją do odczytania na nowo nauczania św. Jana Pawła II, a także zbiórki środków na realizację programu stypendialnego. Fundacja przyznanie także nagrody TOTUS TUUS dla osób i instytucji, które zainspirowane nauczaniem św. Jana Pawła II promują cywilizację miłości wyciągając pomocną dłoń do potrzebujących i zmarginalizowanych, a także dzieląc się ze swoimi czytelnikami, słuchaczami lub widzami wartościami chrześcijańskimi.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zaprasza mieszkańców Zielonej Góry do wspólnej modlitwy:

Czwartek (6 lipca)

10:00 – EUCHARYSTIA na rozpoczęcie obozu pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego (Parafia pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze)

20:00 – Nabożeństwo w Kościołach Stacyjnych:

  • Nabożeństwo Słowa Bożego – Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu – wspólnota Shalom – Parafia pw. św. Urbana I
  • Nabożeństwo w Duchu Taize– Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

Piątek (7 lipca)

9:30 – EUCHARYSTIA – Parafia pw. św. Ubrana I

Poniedziałek (10 lipca)

20:00 – EUCHARYSTIA w Kościołach Stacyjnych:

  • Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca
  • Parafia pw. św. Urbana I
  • Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

9 lipca, w niedzielne przedpołudnie, stypendyście odwiedzą zielonogórskie parafie, aby wyrazić wdzięczność za wsparcie corocznie okazywane podczas Dnia Papieskiego oraz w ciągu roku poprzez przekazywania 1,5% podatku dochodowego lub przez indywidualne wpłaty na konto Fundacji.

Szczególnym wydarzeniem na które w imieniu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców Zielonej Góry jest koncert Chóru i Orkiestry Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który odbędzie się w niedzielę 9 lipca o godzinie 17:00 na placu przed filharmonią.

stat4u